NOVINKA - VYTVOŘ SI VLASTNÍ SKIN S OCHRANNOU TELEFONU! více se dozvíš zde
Logo
Infolinka
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Typy tvrzených skel, fólii a jejich vlastnosti Typy tvrzených skel, fólii a jejich vlastnosti
Jak ochránit displej telefonu? Tvrzené sklo, nebo fólie? Displej / LCD obrazovka patří mezi nejkřehčí části na zařízení a v případě poškození je ce... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Rady, tipy, novinky
  3. Ochrana displeje
  4. Typy tvrzených skel, fólii a jejich vlastnosti

Typy tvrzených skel, fólii a jejich vlastnosti

Jakou ochranu zvolit na displej telefonu?

Displej / LCD obrazovka patří mezi nejnáchylnější části na Vašem zařízení a v případě poškození dosahuje cena opravy až 70% pořizovací ceny přístroje a dokonce se může stát, že náhradní díl nebude dostupný.

Jak těmto nepříjemnostem předejít?

Pořiďte si tvrzené sklo, nebo ochrannou fólii přímo pro váš typ telefonu.

Jistě Vás napadá spousta otázek. Jak poznám, co je lepší? Tvrzené sklo? Fólie? Co je pro mě vhodné?

Pojďme se společně podívat, jakou ochranu displeje zvolit.

Jak tedy postupovat při správném výběru tak, aby byl displej Vašeho telefonu maximálně chráněn?

Vždy vybírejte ochranu displeje, která je určená přímo pro váš model telefonu. Pokud si nejste jistí, jakýkonkrétní typ telefonu vlastníte, nahlédněte do nastavení v telefonu, kde v záložce „info o telefonu“ najdete přesné modelové označení vašeho zařízení.

U nás v eshopu pak pro vás máme v nabídce více než 3000 tvrzených skel a ochranných fólii, takže téměř určitě najdeme to vhodné i pro vás. Může Vás mást, žeu některých produktů mohou být pouze ilustrační obrázky, a výřezy na obrázku tak nemusí zcela odpovídat Vašemu telefonu. V takovém případě vždy platí modelové označení, které je uvedeno v názvu samotného produktu.Některé ochrany jsou kompatibilní pro několik telefonů najednou – např. Tvrzené sklo 2,5D pro APPLE IPHONE 7 / 8 / SE 2020 / SE 2022,5D tvrzené sklo, keramické a pružné pro XIAOMI REDMI NOTE 11 PRO , Temperované tvrzené sklo 9H pro Xiaomi Redmi 9A / Redmi 9C , Temperované tvrzené sklo 9H 2.5D pro MOTOROLA MOTO E30/E40atd...

Před koupí zvažte, jak moc náročným podmínkám displej telefonu vystavujete (zda-li vám telefon často padá, nosíte ho v brašně s klíčemi, pokládáte displejem na stůl, nosíte v kapse třeba při sportování apod..). Od toho se odvíjí, jestli je vhodnější použít tvrzené sklo, nebo fólii.

Jelikož tvrzená skla a ochranné fólie ochrání pouze přední část – displej. Pro maximální ochranu doporučujeme také pořídit pouzdro - flipové / knížkové, nebo zadní kryt.

Některá skla u telefonů střední a vyšší třídy, uvádí výrobce, že displej je již odolnější a má v sobě ochrannou vrstvu a mělo by tak zabránit poškození displeje. Uvádí se pod názvem Corning Gorilla Glass. Omyl, displej je sice méně náchylnější proti poškození, ale mějte na paměti, že tato technologie neznamená a nezaručuje, že je Váš telefon nerozbitný! Displeje s Gorilla Glass od výrobce rovněž lehce poškrábete, proto svému telefonu pořiďte i ochranné sklo či fólii.


Tvrzená skla - výhody

  • Nejvyšší stupeň ochrany proti poškrábání a rozbití displeje

  • K dispozici pro většinu typů telefonů - starší i nové modely

  • Jednoduchá instalace

  • Obrovský výběr od různých výrobců

  • Cenově dostupné

 

Typy, hrany a tvary tvrzených skel

Dnes máme na trhu kromě rovných (obdélníkových tvarů) displeje také tvary, které jsou tzv. zaoblené. S těmito tvary displejů se objevila potřeba ochránit i tyto tvary / zaoblené displeje. Na trhu tak máme k dispozici několik typů tvrzených skel s různými hranami a velikosti pokrytí displeje.

 

2D, 2,5D – rovná skla, která mají rovné hrany (do pravého úhlu).

Tato skla pokrývají pouze rovnou plochu displeje. U zaoblených displejů nekryjí zaoblenou část.Proto se může stát, že u tohoto typu skla vznikne poaplikaci z každé strany několikamilimetrová mezera, obvykle je to 1mm – 2mm z každé strany (vždy záleží na konkrétním tvrzenému sklu a modelu telefonu). Výhodou těchto skel je velice nízká pořizovací cena. Nejlevnější skla tohoto typu začínají na částce 59Kč.

Také záleží, zdasvůj telefon chráníte pouzdrem.Pokud pouzdro částečně zasahuje na hranu displeje (pouzdro se zvýšeným okrajem), tak jsou pro Vás nejvhodnější právě 2D a 2,5D skla, popřípadě 5D skla typu Case Friendly.Pouzdro, které zasahuje na hranu displeje (s mírně zvýšeným okrajem), by mělo tendenci sklo po krajích odchlipovat. Ale i v takovém případě je možné zakrýt celý displej a kombinovat je s takovými pouzdry.

Vhodnou variantou jsou také skla typu 3D, 5D, 6D, s OZNAČENÍM TZV. „CASE FRIENDLY“, nebo je uvedeno v popisu produktu, že je přizpůsobeno pro nošení v obalu. Tuto informaci uvádíme v popisu produktu, nicméně 90% námi nabízených skel máme osobně odzkoušené a jsou všechny vhodné pro nošení telefonu v pouzdře.

Skla typu 2D a 2,5D nejsou vhodná pro telefony se zaobleným displejem. Nenabízejí úplnou ochranu (nezakryjí celou část displeje) a mohou mírně odstávat. Příjemné je, že tato skla jsou cenově dostupnější a kvalita tvrdosti – odolnosti je stejná jako jako u ostatních skel 9H.V kombinaci s pouzdrem může být ochrana telefonu dostatečná. Vyznačují se jednoduchou aplikacía v případě, že budete chtít aplikovat nové sklo (staré bude již popraskané, poškrábané atd.), lze je jednoduše odstranit z displeje bez poškození telefonu.

3D, 5D, 6D - Tato tvrzená skla mají zaoblené hrany a pokryjí tak celou přední část telefonu včetně rámečku i zaoblených hran displeje. Skla jsou vyráběna pro konkrétní model telefonu a mají přesné výřezy například na přední fotoaparát, reproduktor nebo sluchátko. Tato skla chrání displej od kraje ke kraji včetně rámečku telefonu.V kombinaci s pouzdrem docílíte maximální ochrany svého telefonu. Vyznačují se jednoduchou aplikacía v případě, že budete chtít aplikovat nové sklo (staré bude již popraskané, poškrábané atd.), lze je jednoduše odstranit z displeje bez poškození telefonu.

Jak jsou na tom ochranné fólie?

Tvrzená skla mají vyšší odolnost, pevnost a tvrdost. U folií záleží na konkrétním typu, ale odolnost / tvrdost základních fólii je od 2H do 6H.V naší nabídce, ale fólie s takovouto nízkou odolností nenajdete, takže se nemusíte obávat, že zakoupíte fólii s nízkou odolností.

Dnes již existují fólie nové generace – HYDROGELOVÉ, NANO, FLEXI, NEBO HYBRIDNÍ FÓLIE s ochrannýmivlastnostmi tvrzeného SKLA, kdy tvrdost dosahuje až 9H při tloušťce pouhých 0,1mm - 0,2 mm!

Snažíme se nabídnout vždy to nejlepší v poměru cena / kvalita a s čím máme osobní letité zkušenosti v praxi. V nabídce máme pouze prověřené a prémiové výrobce odolných fólii jako jsou například Spigen, 3MK, nebo Wozinski. Všechny tyto fólie mají minimální odolnost 7H až po odolnost 9H (vždy je uvedeno v popisu samotného produktu).

Další novinkou v našem obchodě je výroba tzv. HYDROGELOVÝCH fólii na míru přesně pro váš model telefonu. Tato fólie je třívrstvá, má nejvyšší odolnost 9H a je samoopravná – zaceluje mírné škrábance na displeji a je téměř neviditelná!

Hydrogelová fólie na displej na míru pro Váš mobil

Klíče, mince i drobné kamínky, to je minulost...

To všechno může během okamžiku nadobro zničit dojem z displeje mobilního zařízení, který není chráněný. S naší hydrogelovou fólii druhé generace se oděrek bát nemusíte – i kdybyste zvládli poškrábat samotnou fólii, displej pod ní bude nepoškozený. Menší škrábance z fólie po určité době samy zmizí, a to díky speciální nano technologii NANO Memory.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

odolnost až 9H - prémiová hydrogelová tří vrstvá fólie • ochrana displeje před poškrábáním či znečištěním • dokonale absorbuje otřesy, snížení rizika rozbití při pádu • 100% transparentnost • samoopravná - zaceluje drobné škrábance  • speciální NANO technologie • vyrobíme na míru • v nabídce přes 5000 modelů telefonů, hodinek i tabletů • oleofobní vrstva • jednoduchá aplikace • zaručujeme 100% dotykovou odezvu a vynikající reprodukci barev


Pokud budete potřebovat poradit s výběrem ochrany vašeho mobilu, neváhejte se nás obrátit!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli